poniedziałek, 25 lutego 2013

[Użyj to!] efekt plaży

Lubicie plażę? Przeniesiemy się dziś na chwilę nad morze i poczujemy piasek pod palcami dłoni. Wszystko za sprawą produktu kuchennego, który pewnie większości z Was kojarzy ze śniadaniami z dzieciństwa. Panie i Panowie, dziś w roli głównej wystąpi kasza manna.


Posmarujcie fragment scrapa klejem, następnie posypcie go dosyć obficie kaszą. Po chwili wystarczy strzepnąć resztki, które się nie przykleiły.


Jeżeli nie czujecie się pewnie eksperymentując bezpośrednio na scrapie ułatwcie sobie zadanie smarując klejem oddzielny kawałek kartki. Dzięki temu można dokładnie sprawdzić efekt, który ostatecznie osiągniemy, dociąć kartkę dokładnie do wymiaru, którego potrzebujemy i przykleić w wybranym miejscu.Efekt jest fajnym dodatkiem do nadmorskich zdjęć. Ale pole do popisu jest spore, bo kasza dobrze przyswaja akwarele, więc można nadać jej kolor. Można też stworzyć różne wzory "rysując" klejem.

Oprócz kaszy, z rzeczy nie scrapowych na mojej pracy znajdziecie: kopertę, kalkę, znaczniki biurowe, próbniki farb i ulotkę.

12 komentarzy:

 1. kasza rządzi. ciekawe, jak gryczana by wyszła :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Gryczana super udaje kamienie na zboczach tatrzanskich szlaków :) Dobra tez jest do robienia środków w kwiatach (np slonecznikach) - tego nauczyłam sie "za dziecka" na zajęciach rekodzielniczych w domu kultury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no patrz, ja tu sobie z żartem, a tu się okazuje, że się da :)

   Usuń
 3. pomysł bombowy, razem z resztą komponuje świetnego scrapa, jestem nim zauroczona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja :))) Ech, normalnie usłyszałam szum morza - między jednym a drugim podaniem antybiotyków moim dzieciaczkom :(

  OdpowiedzUsuń
 5. a czy przykleić kaszę gryczaną? Klej biurowy nie sprawdził się :-/

  OdpowiedzUsuń