środa, 3 kwietnia 2013

[ZRÓB TO!] Praca monochromatyczna

Ponieważ zima nie odpuszcza, a temperatury, mimo kalendarzowej wiosny, sięgają -10 stopni, zrobiłam kolejny zimowy scrap.
Chciałam Wam dziś zaprezentować pomysł na monochromatyczną pracę, utrzymaną w różnych odcieniach jednego koloru – w moim przypadku jest to brąz. Biel i czerń nie liczą się – są naturalnym dodatkiem do pracy. Proces twórczy rozpoczęłam od wyboru zdjęcia, następnie przejrzałam swoje materiały scrapowe i  wybrałam różne rzeczy w odcieniach brązu, które mogłyby pasować do pracy. Również papier bazowy dobrałam kolorystyczne, a przy okazji chciałam pokazać, że z powodzeniem da się scrapować na zwykłym papierze pakowym (u mnie pojawia się niemal w każdej pracy!). Jako bazę pod zdjęcie i warstwy użyłam gesso – i tu trzeba uważać. Ponieważ papier pakowy jest cienki, należy dawkować poszczególne warstwy i odczekiwać, aż każda z nich wyschnie. Ja od razu nałożyłam grubą warstwę gesso i papier nieco się skurczył (choć przyznam, że ma to też swój urok ;). Następnie ułożyłam warstwy papieru i pasujące dodatki, i w ten sposób powstała monochromatyczna praca.
Dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podoba? A może same skusicie się na wykonanie monochromatycznej pracy? Podzielcie się swoimi pomysłami w naszej flickrowej galerii!2 komentarze: