niedziela, 14 kwietnia 2013

[Skumaj to!] WASHI TAPE. PROJECT LIFE. VISUAL JOURNAL.


WASHI TAPE/DEKORACYJNA TAŚMA. Samoprzylepna, papierowa taśma z nadrukiem. Można ją wielokrotnie odrywać i przyklejać, nie zostawia śladów kleju. Podobna do budowlanej taśmy maskującej, ale jest cieńsza i półprzezroczysta. Taśma Washi pochodzi z Japonii. Washi oznacza rodzaj papieru ryżowego, z którego wykonane są taśmy.

PROJECT LIFE. Dosłowne tłumaczenie "projekt życie". Jest to forma pamiętnika, który prowadzi się w segregatorze ze specjalnymi koszulkami. Koszulki mają przegródki "okienka", w których umieszcza się zdjęcia, notatki, karty. Zabawę zapoczątkowała blogerka Ali Edwards. Projekt polega na cotygodniowym dokumentowaniu codziennego życia, przy użyciu zdjęć i materiałów scrapowych.

VISUAL JOURNAL. Pamiętnik podobny w założeniach do PROJECT LIFE. Zamiast w specjalnym segregatorze z koszulkami, swoje tygodniowe wspomnienia umieszczamy w notesie czy zeszycie. Visual w dosłownym tłumaczeniu oznacza "wizualny". Nasz pamiętnik oprócz standardowego opisu zawiera też zdjęcia, pamiątki i elementy dekoracyjne zrobione przy użyciu materiałów scrapowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz