piątek, 1 marca 2013

[Użyj to!] W sieci

Witamy marcowo! Ten miesiąc sprawia, że jeszcze intensywniej zaczynamy wyczekiwać wiosny. Na jego dobry początek proponujemy kolejne spotkanie z gościem. Tym razem jest nim Barbarella, której praca na Tydzień Inspiracyjny z katalogiem farb najbardziej nas urzekła.


Poprosiłyśmy Magdę o przygotowanie dla nas dowolnej pracy z użyciem czegoś śmieciowego. I nie zawiodłyśmy się. Ale oddajmy głos naszej dzisiejszej gościówie.

Obmyślając, co by tu wcisnąć na swojego scrapa z rzeczy dostępnych w każdym domu, wybrałam się do spożywczego, na dział owocowo-warzywny. Już dawno zauważyłam, że siateczka w którą pakowane są ziemniaki, cebula czy mandarynki, występują w kilku kolorach i kilku rozmiarach oczek, a przez to świetnie nadają się do scrapów. Siateczka, której użyłam w tej pracy to opakowanie cebuli.
Jest ona dość miękka i niestety nie nadała się zbyt dobrze na użycie jej jako maski, ale po potraktowaniu jej odrobiną gesso zrobiła się sztywniejsza i wpasowała się rewelacyjnie w tło mojego scrapa.


Dodatkowo jako maski w tę małą krateczkę, użyłam siatki, którą zachowała się w garażu po budowie domu. Jest ona wykorzystywana przy robieniu elewacji i z łatwością można ją dostać np. w Castoramie. Do naniesienia wzoru użyłam pasty strukturalnej wymieszanej z farbami akrylowymi.Bardzo dziękujemy za tę niezwykle oryginalną pracę. Wkrótce ruszy nasz kolejny Tydzień Inspiracyjny. Zachęcamy do pokazywania prac na naszym flickrze, a może w kwietniu to Wy będziecie u nas gościć?

5 komentarzy:

 1. fantastyczna praca! świetne wykorzystanie siatki!

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna! pewnie jakby tą warzywną sprejem potraktować to też by się bardziej sztywna zrobiła. a siatka budowlana, to się chyba fachursko podtynkowa nazywa, to super maska!

  OdpowiedzUsuń
 3. superancka praca! Ja też używam tej siatki-sztywniary jako maskę, znalazłam kiedyś na ulicy jak wracaliśmy do domu i przytachałam ku uciesze wszystkich ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. kiedyś Craftypantki zadały tworzenie z siateczki. wstawię we flickrze.
  ale nie wpadłam, że można jako maskę. fajowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przede wszystkim śliczne kolory :) No i świetne zastosowanie siateczki - ja kiedyś użyłam podobnej, w którą UWAGA! pakuje się owoce pomelo ;p Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń