środa, 23 października 2013

[Zrób to!] Kartka z suszkiem

Może suszki zamiast papierowych czy materiałowych kwiatków? Najpierw pięknie wyglądają w wazonie, a potem mogą posłużyć nam nie tylko w tradycyjnych kompozycjach, ale i na kartkach. Niektóre z nich zbiera się właśnie teraz i jest to dobry moment na eksperymenty. O kwiatach wiem niewiele, więc posiłkujcie się wyszukiwarką :)

Moje kwiatki to może nie piękne kocanki, ale też dały radę. O ile wiem nie są to typowe kwiaty używane do suszenia. Ale że tak pięknie się zakonserwowały, aż żal było ich nie wykorzystać. Jeśli się nie mylę, są to cynie. Użyłam tych najmniejszych i słabiej rozwiniętych kwiatów - wydały mi się najpełniejsze i najładniej zachowały po wysuszeniu kształt płatów.

Ponieważ bałam się, że moje kwiatki zaczną się obsypywać, spryskałam je lekko bezbarwnym lakierem akrylowym. Możecie też spróbować lakieru do włosów. Nie chodzi o to, żeby błyszczały, tylko troszkę lepiej się trzymały w docelowym miejscu.


 Obcięte łepki przykleiłam nad ramką, która ma imitować ozdobny wazon:

Prosty, ekonomiczny i ekologiczny sposób na kartkę z kwiatkiem. Suszki też mają swój urok :)

8 komentarzy:

 1. Świetnie wygląda! I ciekawy mini tutorial :) Od dawna zbieram się do stworzenia czegoś z suszonych kwiatów. Dziękuję za inspircaję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudowny pomysł z tym lakierem

  OdpowiedzUsuń
 3. pomysł mistrzowski! bardzo ładnie ci to wyszło

  OdpowiedzUsuń
 4. już wam sie nie chce tego blogaska ciągnąć?

  OdpowiedzUsuń
 5. Kapitalnie - mi się podoba!!!

  OdpowiedzUsuń